Super Science Friends

Çizgi dizileri izlemek için çocuk olmaya gerek olmadığının farkındayız. Hatta Simpsons ile büyüyen bir nesil şimdi çoluk çoçuk sahibi.

South Park, Family Guy gibi “çocuklar için” sayılmayan çizgi dizileri her zaman izledik, izliyoruz. Adventure Time, Regular Show gibi humorlu çizgilerin tadı da hep damağımızda.

Bazen de öyle yapımlar çıkıyor ki mizah desen inceden, çizgiler özgün, tema şahane. Bundan tam 1 yıl önce Kickstarter’da bir proje sessiz sedasız kendine fon oluşturmak istemiş, 1 ay içerisinde 29,383 Kanada Doları toplayarak, hayata geçmiş. Sonrasında da fonlama sırasında vaat ettiklerini sahiplerine göndermiş.

Projenin adı Super Science Friends, kendi tanımıyla “Zamanda yolculuk yaparak Naziler ile mücadele eden süper güçlü bilim adamlarından oluşan bir ekibi anlatan çizgi dizi”. Yapımcısı Tinman Creative Studios. Fonlama sırasında verilen ücrete göre sundukları ürünler de epey ilgi çekici. Kartpostallar, rozetler, basılı bölümler, konsept çizimler bir yana sizden ilhamla oluşturulmuş bir karakterin göründüğü, korkunç bir şekilde öldüğü bir bölüm ve 5003 dolara ana kötü karakteri sizin olduğunuz bir ön gösterim fonlama sonucunda sahiplerini bulmuş görünüyor.

Tüm bunlar olurken hiçbir şeyden haberi olmayan ben bu ayın ikinci haftasında yayınlanan ilk bölümü ile Super Science Friends‘ten haberdar oldum.

Şu şekilde:

Böylece hayatımda izlediğim en iyi şeylerden biriyle tanışmış oldum. Kickstarter adresinden hepsine ulaşmanız mümkün ama ben gene de söz konusu bilim insanlarından ayrıca burada bahsetmek istiyorum. Çünkü her biri gerçek bir kişiden hem de hepimizin tanıdığı isimlerden esinlenilmiş. Sahip oldukları özel güçler ise gerçekte çalışmış oldukları konular ile ilgili.  Her birinin bir de özel düşmanı var.

Sigmund Freud – Yalnızca psiko-seksüel düşünceler ile sınırlı zihin kontrol gücüne sahip. Baş düşmanı ise insanların rüyalarını ele geçirebilen Carl Yung.

Freud

Nikola Tesla – Kullanabildiği zaman benzersiz güçlere sahip, elbette elektrikle ilgili.  Dünya’nın enerji rezervlerini emen bir milyarder olan Thomas Edison ise baş düşmanı.

Tesla

Marie Curie – İnsanları radyasyon ile iyileştirebiliyor ancak ne zaman birini iyileştirse kendisi bir o kadar radyasyona maruz kalıyor.

c566a35a0d4803ecc107852f8835d870_original

Charles Darwin – Bütün diğer hayvanlara dönüşebiliyor. Baş düşmanı, Tanrı’nın yumruğunu yeryüzüne çağırabilen ve bir T-Rex süren Pope Pius.

Darwin

Tapputi – 4000 yaşında olmasına rağmen düşmanlarını aşk zehri veya parfumü ile baştan çıkarabiliyor. Baş düşmanı ise seksi Nazi baştan çıkarıcısı Mata Hari.

Tapputi

Albert Einstein – 12 yaşında olan Einstein, zamanı kontrol ederek çok hızlı koşmak veya bir mermiyi yavaşlatmak gibi güçlere sahip. Ona göre zaman olması gerektiği gibi, görecelidir. Kendi geleceğinden bir figür gölgelerde gizlenerek pusuda beklemektedir.

Einstein

Winston Churchill – Puro içen sert ve aşağılık bir adam olmasının dışında hiçbir özel gücü yoktur. Bir araya getirdiği bu süper ekip ile zamanda yolculuk yapan nazileri yenerek İkinci Dünya Savaşını kazanmaya çalışmaktadır.

Churchill

? – Bir spoiler olması nedeniyle bu bonus kişinin adını açıklamayacağım belki ama elmalardan tanırsınız diye düşünüyorum. Kendisi bu süper ekibe dahil değil.

??

Süper bilim insanları bu şekilde. Dahasına, projenin fonlanma sürecine ve zaman akışına Kickstarter sayfalarından ayrıca göz atabilirsiniz. İlk bölüme ise biraz önce önünden geçtiğiniz Twitter yerleştirmesinden ulaşabilirsiniz.

Ne harika değil mi!

Reklamlar

Yorum Yap

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s